sobota 6. října 2012

Mimozemský původ lidské DNA?

Mimozemský původ lidské DNA?
Skupina výzkumníků pracujících na Projektu lidského genomu údajně učinila ohromující objev: tzv. nekódující sekvence lidské DNA jsou genetickým kódem mimozemských životních forem. Zapátrali jsme po původu této informace.

Článek o „mimozemském programátoru lidské DNA“ by byl zřejmě bombou na Nobelovu cenu, jenomže už je starý více než asi pět let – a nic se neděje. Byl zveřejněn na alternativním internetovém médiu „Canada´s Progressive Blog“ nikoli v nějakém odborném časopise. České překlady anglického článku začínají kolovat až v poslední době po internetu. Proč je tato převratná zpráva z oblasti výzkumu genetiky tak ignorována?
 
Když zapátráte po tom, kdo je prof. Sam Chang, vedoucí údajné vědecké skupiny, nenajdete o něm na internetu žádné informace, což je u renomovaného vědce podivné. Také je zvláštní, že autor John Stokes v originálním článku neuvedl zemi původu ani univerzitu, na které profesor působí. Stokes píše: „Po porovnávacích analýzách za asistence dalších vědců, počítačových programátorů, matematiků a dalších vzdělanců profesor Chang užasl, že "nadbytečná DNA" byla zřejmě stvořena jakýmsi "mimozemským programátorem". Cizí části uvnitř DNA, podivuje se profesor Chang, "mají své vlastní žíly, tepny a svůj vlastní imunitní systém, které důrazně vzdorují všem našim protirakovinovým léčivům." Profesor Chang dále specifikuje: "Naše hypotéza je, že vyšší mimozemská životní forma byla angažována do tvorby nového života a jeho pěstování na různých planetách. Země je pouze jednou z nich. Možná že po naprogramování nás naši stvořitelé pěstují stejně, jako my pěstujeme bakterie v laboratoři. Nemůžeme znát jejich motivy - zda šlo o vědecký experiment, či o způsob přípravy nových planet na kolonizaci či jde o dlouhodobý byznys pěstování života ve vesmíru."
 

Poslední vědecké výzkumy naznačují, že před lidstvem stojí nepředstavitelné možnosti, když se mu podaří vygenerovat kolektivní vědomí...
 

Záhadný prof. Chang

Článek vzbudil podezření už v době, kdy byl publikován – v roce 2007. Jedna zvídavá žena Linda M. Howeová oslovila pár dní poté, co byl zveřejněn, jiného genetika, profesora Johna McPhersona, bývalého spoluředitele Genome Center na Washingtonské univerzitě. Ten jí řekl, že o žádném profesoru Changovi ani jeho převratných objevech nikdy neslyšel. „Geny jsou a budou ještě tak dalších deset let záhada i pro specializované vědce,“ řekl J. McPherson. „Pro mne je největší záhada, jak to vlastně všechno funguje. Známe geny, můžeme se na ně podívat, ale stále ještě nevíme, jak to funguje. Je to velká hádanka.“
 

Mimozemští programátoři spěchali

John Stokes:
„Profesor Chang také naznačuje, že "Pokud uvažujeme v lidských obzorech, domnělí ´mimozemští programátoři´ pravděpodobně pracovali na ´jednom velkém programu´ sestávajícím z několika podprogramů a projekty by měly vytvořit různé životní formy pro různé planety. Zkoušeli také různá řešení. Napsali "velký program", vyzkoušeli ho, nelíbily se jim některé funkce, takže některé odebrali a jiné zase přidali, znovu vyzkoušeli, přidali další vylepšení, zkoušeli to znovu a znovu. Tým badatelů profesora Changa dále dochází k závěru, že "Domnělí ´mimozemští programátoři´ zřejmě dostali příkaz ukončit všechny své idealistické plány na budoucnost v případě ´projektu Země´, neboť čelili neúprosnému konci termínu. Velmi pravděpodobně ve velkém spěchu ´mimozemští programátoři´ drasticky omezovali velký program a dodali základní verzi zamýšlenou pro Zemi."
Připomíná to tak trochu filmovou sci-fi Prometheus, v které archeologové objevili v jeskynních malbách planetu, kde sídlí mimozemské bytosti, které stvořily homo sapiens a zmizely v hlubinách vesmíru. Mezihvězdná loď Prometheus poté odletí na tuto planetu, aby lidé uhasili svou zvědavost, kdo byli naši vesmírní Otcové a co měli za lubem. Když Otce najdou, tak se potom hodně diví. John Stokes s prof. Changem dále evokují informace o Anunnaki, kteří měli stvořit genetickými pokusy člověka, aby pro ně sloužil jako otrok-zlatokop. Také Anunnaki se po tomto převratném bioinženýrském počinu vypařili.
 
Prof.Chang přišel, aby dal těmto příběhům vědecké posvícení. Má to jen jednu chybu: prof.Chang zmizel. Rodí se snad nějaká nová konspirační teorie o zmizení geniálního genetika? To zatím nevíme. Prof. McPherson o kolegovi Changovi nikdy neslyšel a jeho „objev“ pokládal za nějaký žert. Také o možnosti, že by lidský genom mohl být stvořen mimozemšťany, vyjádřil své pochybnosti: „Pokud vím, nejsou pro to žádné důkazy. My nevíme jistě, odkud se tady DNA vzala, je možné, že první DNA přišla z vesmíru a potom se rozvíjela na zemi. To nevíme. Můžete se podívat na některé matrice a něco v nich uvidíte, ale další člověk tam uvidí něco jiného. Myslím si, že lidé tam vidí to, co chtějí,“ poznamenal Prof. McPherson.
 

Human Genome Project

Mezinárodní vědecký výzkumný program Projekt lidského genomu začal v říjnu 1990 na americkém Ministerstvu energetiky, ale podílelo se na něm několik dalších zemí. Jeho hlavním cílem bylo zjištění sekvence párů chemických bází v DNA a zmapování zhruba 20 000–25 000 genů lidského genomu z fyzikálního i funkčního hlediska. V roce 2003 byla zveřejněna konečná verze výsledků, které byly později podrobněji analyzovány. Genom každého lidského jedince (mimo identických dvojčat a naklonovaných organismů) je unikátní. Projekt nestudoval celou DNA nalezenou v lidských buňkách; některé oblasti (asi 8% z celého genomu) zůstávají nesekvencované.
 

DNA obsahuje obrovské množství informací včetně programovacího jazyka, jehož původ bez uznání vyšší inteligence, která vše vymyslela, těžko pochopit. Vypovídá také o nás - kdo vlastně jsme, my Češi, Moravané a Slezané...
 
Závěrem
Když si přečtete celý článek Johna Stokese o mimozemském původu lidské DNA, zjistíte, že prof. Chang poněkud cimrmanovsky spolupracoval s kdekým, například s finančním analytikem pracujícím pro Wall Street, s konzultantem na počítačovou bezpečnost i kryptografem. Ten článek mi připadá jako hodně dobrý námět pro hollywoodský thriller nebo science-fiction. Ale vědecký svět významně mlčí. Uvidíme, zda se profesor Chang ještě vynoří někde jinde než na Canadian Blog.
 

Vědci z londýnské Imperial College přišli podle BBC s novou teorií, že díky meteoritům se staly ze Země i Marsu planety vhodné pro vznik života...
 
Zdroje:
wikipedia.org
http://www.cestyksobe.cz/vedci-nasli-mimozemske-geny-v-lidske-dna-ab1322/
http://www.agoracosmopolitan.com/home/Frontpage/2007/01/08/01288.html
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_adn07.htm
http://www.gewo.info/health/DNA_1.htm
http://www.wallpapervortex.com/tag-dna.html

 

Žádné komentáře:

Okomentovat