středa 17. října 2012

Kdo a proč vyrobil křišťálové lebky?

 Kdo a proč vyrobil křišťálové lebky? Kdo a proč vyrobil křišťálové lebky?

Viděli jste film Indiana Jones a Království křišťálové lebky? Tvůrci tohoto amerického snímku si ve scénáři úplně všechno nevymysleli. Klíčová rekvizita filmu – křišťálová lebka totiž skutečně existuje a je opředena nesčetnými fantastickými legendami. Zasvětíme vás do tajemství 13 záhadných lidských lebek z křišťálu!

Křišťálové lebky jsou vzrušujícím tématem vědců a záhadologů již desítky let. Stále není jasné, kdo je vlastně vyrobil a k jakému účelu měly sloužit. Existuje mnoho teorií a my vám prozradíme co je na nich pravdy. Podle některých jsou dědictvím civilizace Mayů nebo Aztéků, podle jiných pochází z bájného ztraceného města Atlantidy, nebo jsou dokonce dílem mimozemských civilizací.

Léčí, věští i hypnotizují
Vypráví se, že křišťálové lebky mají magickou moc a léčivé vlastnosti, umožňují nahlížet do minulosti a předpovídat budoucnost. Mohou prý uvést člověka do stavu hypnózy nebo způsobovat halucinace. Někteří věří, že jsou staré 5000 až 35 000 let.

Jaká fakta o lebkách známe?
Několik křišťálových lebek skutečně velmi dávného původu bylo nalezeno ve Střední a Jižní Americe, většina z nich je v muzeích a soukromých sbírkách v USA, Mexiku, Brazílii, Francii, Mongolsku a v Tibetu. Jsou to dokonalé kopie lidských lebek, vyrobené z jednoho kusu pravého čirého křišťálu nebo jiných vzácných odrůd křemene. Mnohé z exemplářů, které se našly na nejrůznějších místech světa, však byly podrobeny důkladné vědecké analýze a ukázalo se, že jde o podvrh, zhotovený až v 19. století (např. londýnská křišťálová lebka v Britském muzeu nebo křišťálová lebka v Muzeu Quai Branly v Paříži, na nichž se mj. našly stopy po broušení moderními brousicími kotouči).

Co říkají staré legendy?
Podle indické legendy vlastnila třináct křišťálových lebek bohyně smrti. Lebky byly drženy odděleně od sebe a střežili je pohanští kněží a válečníci. Lidská lebka je ostatně chápána jako symbol smrti ve všech kulturách po celém světě, ale je také symbolem moudrosti a znovuzrození. V proroctvích starých Mayů a indiánského kmene Hopiů se rovněž mluví o třinácti křišťálových lebkách v životní velikosti, které ukrývají vědomosti o původu lidstva, informace o minulém i budoucím životě na Zemi. Až se všechny lebky znovu spojí, vydají svá tajemství.

Mimořádný objev, nebo dokonalý podvod?
Nejslavnější a také nejdokonalejší je lebka Mitchell-Hedges, pojmenovaná po britském dobrodruhovi a cestovateli. F. A. Mitchell-Hedges podnikl v roce 1924 výpravu do honduraské džungle (dnešní Belize) s cílem objevit důkazy o existenci ztracené Atlantidy. Vzal s sebou i svoji sedmnáctiletou dceru Annu, která prý v prastarých ruinách mayského chrámu města Lubaantun našla tuto lebku v zemi pod troskami zborceného oltáře. Dokumenty britského muzea však dokazují, že Mitchell-Hedges lebku koupil v aukci na Sothebys v Londýně až v roce 1943. Příběh o fantastickém objevu se tak zdá být vymyšlený.

Neznámá výrobní technologie
V roce 1970 Anna zapůjčila lebku ke studii počítačové společnosti Hewlett-Packard, která má jednu z největších vědeckých a výzkumných laboratoří krystalů na světě. Zjistili, že lebka byla vyřezaná proti přirozené ose krystalu. Kdyby se tedy lebka vyráběla současnými metodami, rozlomila by se. Nenašli ani žádné stopy po kovových nástrojích. Z toho usoudili, že základní tvar lebky byl vyroben za pomoci diamantů a detaily byly dobroušeny směsí vody a křemičitých písků. Touto metodou by však výroba jedné lebky trvala až 300 let!

Některé lebky jsou falešné

V roce 1996 natáčela o záhadných křišťálových lebkách dokument televize BBC a v rámci něho bylo několik lebek podrobeno testům elektronovým mikroskopem, aby se určilo jejich stáří. Výsledek byl šokující – lebky byly prohlášené za padělky. Anna Mitchell svoji křišťálovou lebku tentokrát k prozkoumání nevydala.

Třináctá lebka nalezena
Údajně poslední, třináctá lebka byla nalezena loni 9. března v Německu. Váží 12 kg, měří 17,5 cm na výšku a 21 cm do hloubky. Objevil ji švýcarský novinář Luc Burgin v podkroví svých bavorských přátel, ukrytou ve staré dřevěné krabici. Zmíněná křišťálová lebka také figuruje na seznamu sepsaném německými nacisty, který čítá 35 cenných uměleckých předmětů převezených na rozkaz Adolfa Hitlera a Heinricha Himmlera krátce před koncem 2. světové války z bavorského Augsburgu do jihočeských Strakonic (tehdy spadajících do Sudet). Podle údajů patřila badateli Ottu Rahnovi, který pro nacisty hledal svatý grál a v roce 1939 za nevyjasněných okolností zemřel.

Poselství lebek možná rozluštíme!

Záhadu křišťálových lebek by mohla objasnit nová technologie, kterou vyvinuli vědci z univerzity v Southamptonu (v jižní Anglii). Využívají při ní křemíkové sklo, které má stejné vlastnosti jako přírodní křišťál. Podle nich má schopnost opticky ukládat data, a to navždy. Informace zaznamenané na tomto skle je možné číst pomocí laseru. Pokud je něco pravdy na mýtech, že křišťálové lebky v sobě ukrývají nějaké důležité informace, pak bychom je mohli pomocí této technologie rozluštit.


zdroj:http://svet-na-dlani.rf-hobby.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat