pondělí 2. července 2012

ufo zahlednuto pri odpaleni rakety

Dvě záhadná kruhovitá UFO zachycená při startu Shenzhou 9
 
Pozorovatelé UFO se domnívají, že mimozemské bytosti sledovaly první čínskou astronautku při odpálení rakety do kosmu.
Tento incident se odehrál po startu rakety Shenzhou 9 a při jejím opouštění atmosféry při výšce kolem 15 km. Infračervené videokamery zachytily dva neidentifikované objekty, které se rychle pohybovaly kolem rakety během 4. minuty a 11. vteřiny.
To podnítilo horečnatou debatu mezi zastánci mimozemského života a nedůvěřivci. “Co jiného to může být, ne-li UFO? Bylo to rychlejší než raketa!” - řekl jeden z expertů na mimozemské teorie. Pozorovatelé při startu nehlásili, že vidí nějaká záhadná světla kolem dráhy rakety, když směřovala na vesmírnou stanici Tiangong 1, která obíhá 343km nad zemí. Ale start byl přenášen živě v televizi po celé Číně a diváci si toho rychle všimli - dvou zářících objektů, létajících horizontálně před raketou. Toto nebylo první setkání Číny s UFO, avšak nebyl by to takový problém, kdyby Shenzhou 9 nenesl tři lidi včetně Liu Yang, první čínské astronautky. Vědečtí experti k tomuto jevu nemají vysvětlení. Již vyloučili možnost výskytu ptáků, protože raketa nebyla v atmosféře, kde by se dal dýchat vzduch. Nehledě na nejvyšší zaznamenanou výšku pro ptáka, která je 11 552 km v roce 1975.
Tyto objekty nemohly být ptáci, protože by musely být extrémně horké, aby je mohla infračervená kamera zachytit. Ptáci a lidé mají stejnou tělesnou teplotu, takže by se nemohli objevit tak jasně jako tato záhadná světla,“ řekl Wang Sichao, výzkumník na Purple Mountain Observatory v Nanjing, provincie Jiangsu.
Wang také vyloučil možnost výskytu hvězdy, protože žádná není viditelná během startu v 18:37. Podivné objekty nemohly být ani z rakety, protože každý viděl odpadat od zadní části rakety kuželovité části a padat je k zemi, zatímco UFO bylo před raketou.
Kamery jsou instalovány na zemi, ale nevím kde. Kdyby byly blízko Jiuquan Satellite odpalovacího centra v Gobi, pak by objekty byly letadla nebo možná světla z povrchu. Existuje mnoho možností“, dodává Wang, který slíbil, že trochu více prozkoumá akta X.
 
Nemohu si být jist na jakém základě ty věci existují za tak krátkou dobu pozorování,” řekl pesimističtější Zhang Yunhua z badatelské společnosti UFO Beijing. “Ale pamatuji si, že stejná věc se stala při startu Shenzhou 5 a 6. Mohl by to být jen hmyz před pozemní kamerou.“
Mezitím bylo pozorováno další UFO minulý měsíc, když bylo viděno osm záhadných světelných objektů, jak rotují kolem rakety Proton Briz-M po jejím odpalu. Vesmírná loď nesla telekomunikační satelit Nimiq 6 z Bajkonuru.
 
Borneo Post online, 22. června 2012
 
 
překlad: Karel Rašín

Žádné komentáře:

Okomentovat