neděle 1. července 2012

Netanjahu se rozhodl na Irán zaútočit před US listopadovými volbami


Vedoucí izraelský činitel teď potvrdil, že se ministerský předseda Benjamin Netanjahu „rozhodl na Irán zaútočit před US listopadovými volbami.“ Netanjahuova agenda je mnohem širší než jen vyřadit iránské jaderné instalace, jelikož jeho záměrem je přetvořit v USA kompletně politickou krajinu a posunout Izrael ve směru daleko, daleko více napravo, aby tak vytvořil nové prostředí, v němž se bude dařit náboženskému fundamentalismu.
Hlavní zastánce Netanjahua Sheldon Adelson teď stojí tvrdě za Mittem Romneyem a o těchto je známo, že věří, že izraelským útokem na Irán v září či říjnu vystrnadí Obamu a mnohé z holubičích Demokratů v Kongresu, čímž ve Washingtonu nastolí jestřábí režim.
Izrael souhlasil, že se zdrží jakéhokoliv útoku na Irán, dokud nebude po současném kolu rozhovorů pěti mezi Iránem a P5+1, které skončí buď v červenci či v srpnu:
„US a Izrael pokračují v přípravách na útok na iránská jaderná zařízení.“
Na těchto webových stránkách se citují US obranné zakázky a nové vojenské přípravy v Izraeli naznačující, že ‚všechny strany se připravují na cokoliv, co může přijít.‘
Izrael a US tlačí na přípravy ke spojenému úderu na iránská jaderná zařízení, ohlásil v sobotu US blog Business Insider.
„US obranné zakázky a iránské akvizice F-16 a nové izraelské vojenské přípravy naznačují, že všechny strany se připravují na cokoliv, co by mohlo přijít,“ říká tato zpráva.
Podle tohoto blogu nedávno US námořnictví podepsalo kontrakt za 338 milionů dolarů se zbrojním dodavatelem Raytheon, aby „Námořnictvu dodal 361 křižujících střel Tomahawk v jejich poslední konfiguraci. Podle této webové stránky US buď obnovují svou zásobu těchto střel nebo mají v budoucnu něco v plánu.
„9. května,“ dodává tato zpráva, „US Sněmovna reprezentantů schválila Zákon o zvýšené bezpečnostní spolupráci mezi Spojenými státy a Izraelem z roku 2012, který se snaží o „nové potvrzení závazků za bezpečnost Izraele jakožto židovského státu; poskytující Izraeli vojenskou schopnost ubránit sám sebe proti jakékoliv hrozbě samotnému … a rozšiřuje vojenskou i civilní spolupráci.“
Vedoucí izraelský činitel nedávno řekl Reuters, že ministerský předseda Benjamin Netanjahu se rozhodl na Irán zaútočit před US listopadovými volbami.“ (Haretz, 23. června 2012)
K maximalizaci politického dopadu a k minimalizaci diplomatické reakce připadá v úvahu jako okno tvořící příležitost čas Národního konventu Demokratů v Charlotte NC – 3. – 6. září zrovna tak jako dny těsně před US volbami – řekněme od Halloweenu do 6. listopadu.
Může být poučné vzpomenout si na izraelskou Operaci lité olovo, která byla načasována, aby byla v souběhu s přechodným obdobím mezi Obamou a Bushem a skončila náhle těsně před inaugurací v lednu 2009.
Cyklus presidentských voleb hrál hlavní roli ve vypracování vícero vojenských harmonogramů. Jako jediný příklad si vzpomeňte na ofenzivu Tet počátkem roku 1968, která vyhnala ze soutěže o Bílý dům LBJ.

Michael Carmichael
Michael Carmichael je častým dopisovatelem do Global Research. Global Research Articles by Michael Carmichael
Zdroj: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=31574

Žádné komentáře:

Okomentovat