pondělí 2. července 2012

Objavili druhý dôkaz o konci sveta: Nastane 21. decembra 2012!

Archeológovia našli v Guatemale ďalšie potvrdenie blížiaceho sa „konca sveta“. Podľa nápisov vytesaných do kameňa všetko má skončiť 21. decembra tohto roku.

Archeológovia považujú dosky z La Corony za druhý dôkaz konca sveta podľa Mayov.
Autor: sciencedaily.com

Zdá sa, že tento rok ostaneme bez Vianoc. V guatemalskom meste La Corona archeológovia našli niekoľko nápisov vytesaných do kamenného schodiska, ktoré je podľa nich druhým potvrdením hrozivej predpovede Mayov.

Dosky s hrozivou predpoveďou sa našli neďaleko La Corony v Guatemale. 
Dosky s hrozivou predpoveďou sa našli neďaleko La Corony v Guatemale.
 
Koniec sveta má nastať 21. decembra 2012, kedy sa skonči cyklus 5125 rokov od začiatku Veľkého kalendára Mayov, píše El Tiempo. 1300 rokov staré kamenné dosky, ktoré sa našli pri La Corone, väčšinou hovoria o politických udalostiach okolo roku 696 nášho letopočtu. Kalendár vyrezali na počesť mayského kráľa Yuknooma Yich'aaka K'ahk' Calakmula iba pár mesiacov po jeho porážke od jeho súpera Tikala. Donedávna vedci predpokladali, že Calakmul zahynul v boji, ale zistilo sa, že prežil a začal navštevovať svojich spojencov, aby ich povzbudil.
Predpoveď spomína nielen koniec sveta, ale aj návrat veľkého kráľa. 
Predpoveď spomína nielen koniec sveta, ale aj návrat veľkého kráľa.

V kamenných nápisoch sa však spomína aj nejaký „koniec“, v ktorom sa hovorí o návrate veľkého kráľa. Podľa predpokladov vedcov Clakmul chcel odpútať pozornosť od svojej porážky a odvolal sa na cyklus času, ktorý sa konči práve tento rok. „Boli to časy veľkých politických otrasov vo svete Mayov a kráľ sa musel odvolávať na veľký cyklus času, ktorý sa končí v roku 2012,“ povedal pre Daily Mail vedúci expedície, riaditeľ centra Strednej Ameriky Texaskej univerzity David Stewart.
Čo sa stane 21. decembra 2012?
Nápisy na mayských doskách spôsobili vznik množstva teórii o možnom konci sveta. Stúpenci apokalypsy sa doteraz nevedia zhodnúť, ako nastane. Podľa jedných predpokladov našu planétu pohltí čierna diera, podľa iných do nej vrazí asteroid alebo ju zožerú pravekí bohovia.
Jedná z teórii, ktorá sa ako-tak opiera aspoň o náznak vedy hovorí o záhadnej planéte Nibiru, ktorú vraj objavili starí Sumeri a ktorá sa rúti k Zemi. Americká NASA a vlastne aj všetci svetoví astronómovia však išli oči vyočiť, ale doteraz žiadnu Nibiru nevideli.
Vedci z týchto nápisov vyčítali, že koniec sveta nastane 21. decembra 2012. 
Vedci z týchto nápisov vyčítali, že koniec sveta nastane 21. decembra 2012.

Samotní potomkovia Mayov tiež nezdieľajú apokalyptické nadšenie, veľmi populárne v Európe a v USA. Podľa nich 21. december 2012 je skôr začiatok novej éry, a nie koniec sveta.

Autor:  Čas.sk

Žádné komentáře:

Okomentovat