sobota 2. června 2012

Záhadný mezihvězdný fotonový mrak

Záhadný mezihvězdný fotonový mrak
Co má zpráva o záhadném zabijáckém fotonovém mraku společného s vědou? Zeptal se jeden náš čtenář pod článek o pyramidách, který jsme nedávno publikovali.

Vždy, když něco čteme, je důležitý zdroj. Některé informace vysílají na internet autoři, které věda nezajímá ani omylem. Přinášíme i takové informace. Je na čtenářích, aby si udělali názor. Oblast záhadologie je vlastně tak trochu hra, hodně vzrušující zábava, někdy tak trochu věda, ale většinou jen trochu. Tak je třeba to brát.
 
Horší je, když někdo šíří poplašné zprávy, že se třeba blíží konec světa nebo smrtonosný oblak a bere si na podporu vědce, pak je na místě zapátrat intenzivněji. Protože ne každý má odolnou psychiku, aby to vydržel. Proto se snažíme u krajních spekulací uvádět protiargumenty podporující zdravý rozum.
 
Pyramidy začaly vysílat energii do vesmíru

Článek o pyramidách zveřejnila v češtině řada zdrojů. Obsah se nelišil, někdo to přeložil a ostatní to od něj zkopírovali. Autorem anglické verze se zdá být Terrence Aym, o jehož kredibilitě hovoří například to, že napsal článek na téma ropná katastrofa v Mexickém zálivu a obří metanová exploze - ke které ovšem nedošlo. Ale pokud si vzpomínám, byl to nejpoplašnější článek v souvislosti s únikem ropy, jaký kdo vymyslel. Zařadil bych tedy Ayma do kategorie milovníků katastrof. Tihle autoři preferují zprávy, při nichž mrazí. Když se vám nelíbí vaše zježené chlupy, tak je radši nečtěte. Předpokládám, že Aym je pseudonym, a to, že na Facebooku nemá fotografii, také hovoří samo za sebe.
 
Aym píše o „záhadném fotonovém, osudovém oblaku, který nyní obklopuje naši sluneční soustavu“, a na pomoc si bere NASA a ruského vědce prof. Dmitrijeva. Slabina článku spočívá v tom, že vědci z NASA sice o jakémsi mezihvězdném oblaku informují, ale nevidí v něm nic nebezpečného. Další rozdíl spočívá v tom, že Aym píše o „fotonovém“ oblaku, ale vědci hovoří o ionizovaném plynu a částicích typu hélia, kyslíku, vodíku. Oficiální věda z mračna ionizovaného plynu, jímž Země a celá sluneční soustava prolétá, žádnou hrozbu nevyvozuje. Mainstreamová věda a „katastrofisté“ jsou tady, jako obyčejně, v příkrém rozporu.
 
Otázka je, zda obě strany nemluví o nějakém jiném mraku. Protože podle vědců prolétáme mračnem již tisíce let a podle alternativních zdrojů jsme se zabořili do fotonového pásu před několika lety. Osobně si myslím, že je řeč o něčem úplně jiném. A to, čemu se říká „fotonový pás“, existuje jen v nějaké fyzikálně neidentifikovatelné podobě. Je to prostě záhada.
 
Prof. Alexej Nikolajevič Dmitrijev (anglicky Alexey N. Dmitriev), kterého Aym cituje, zdá se, existuje. Tento člen ruské Akadamie věd, profesor geologie a mineralogie, upozornil na dlouhodobé podivné změny v chování Země a celé sluneční soustavy již v roce 1997. Podle Dmitrijeva nejde jen o tzv.globální oteplování Země, ale o gigantickou proměnu celé naší sluneční soustavy. Jestliže má pravdu, je to na Nobelovku. Vyslovil také obvinění: „Všechny vyspělé země s USA v čele o této problematice své společnosti lžou a záměrně jí uvádí do velmi mylné a zkreslené představy něčeho co může být vzhledem k událostem budoucím velmi nebezpečné.“ Čili máme tady další spikleneckou teorii. Docela zajímavé je následující jeho prohlášení: „Náš vědecký tým zjistil, že se před několika lety celá naše Sluneční soustava (heliosféra) nasunula do oblasti charakteristické podstatně vyšší éterickou hustotou energie uvnitř tzv. "místního mezihvězdného média". Toto zjištění ovšem předpokládá, že jedinec je schopen přijmout fakt existence specifické energetické struktury, kterou nazýváme "éter“.“ Tady se prof. Dmitrijev dostává na půdu, které oficiální věda říká – pseudovědecká. Oficiální věda také, pokud jsem si všiml, nespojuje mezihvězdný energetický oblak se změnami, které popisuje ruský vědec.
 
A nyní co říkají vědci NASA: „Naše sluneční soustava skutečně prolétá mezihvězdným plynovým mračnem, které vzniká někde v našem galaktickém sousedství… Sonda IBEX zachytila vzorky vodíku, kyslíku a neonu, které nepřicházejí ze slunce ani z jiných míst naší sluneční soustavy. Plyny a prach přicházejí do naší soustavy z galaktického sousedství, z jakéhosi řídkého kosmického mraku. Částice jsou pomalejší, než je obvyklé a přicházejí z poněkud jiného směru, než se předpokládalo. Plyne z toho několik věcí, například, že slunce a jeho heliosféra neopustí nijak brzy tento mrak, který byl naším domovem minulých 45 tisíc let. Mračno, v kterém se nacházíme, je natolik obrovské, že v něm zůstaneme stovky, ne-li dokonce tisíce let…“ Částice mračna podle nich působí na heliosféru a mění její tvar. Tak tomu ale bylo miliony let, protože Země spolu se Sluncem cirkuluje kolem galaktického středu již miliardy let a na své dráze musela potkat mnoho mezihvězdných mračen vyzařujících všeliké kosmické záření. Život na Zemi to však všechno nějak vydržel. Mezihvězdný energetický útvar přesto připadá vědcům divný. "Tento mrak je opravdu odlišný svým složením než naše Slunce i Mléčná dráha jako celek,“ podivuje se fyzik Eberhard Möbius. "To nám momentálně vrtá hlavou.“
 
Čili záhada tady je, ale nikoli nebezpečná.
 
Zdroje a odkazy:
http://pravdu.cz/veda/pyramidy-zacaly-vysilat-energii-do-vesmiru
http://www.pakalertpress.com/2012/02/09/worlds-pyramids-beaming-energy-to-mysterious-space-cloud/
http://news.discovery.com/space/space-cloud-galaxy-solar-system-120201.html
http://www.space.com/10595-hubble-hannys-voorwerp-space-cloud.html Space.com http://www.space.com/10595-hubble-hannys-voorwerp-space-cloud.html
http://tmgnow.com/repository/global/planetophysical.html

 

Žádné komentáře:

Okomentovat